Aplikacja Nucleus® Smart: Funkcje
Procesor dźwięku stale monitoruje sytuację dźwiękową i jest w stanie rozpoznać mowę. Wykresy na ekranie „Czas rejestracji mowy” ilustrują zarejestrowany czas używania mowy. Jeśli korzystasz z akcesorium do przesyłu strumieniowego (np. zgodnego urządzenia iPhone), ten czas także jest obliczany i dodawany do łącznej wartości „Czas rejestracji mowy”.
Czas spędzony w sytuacji dźwiękowej koreluje z długością czasu korzystania z implantu. Docelowy „Czas rejestracji mowy” jest inny dla każdej osoby i zależy od jej wieku, sytuacji rodzinnej i zawodowej, a także czasu posiadania implantu. Na początek dobrze jest kontrolować „Czas rejestracji mowy” przez około tydzień, a następnie nieco podwyższyć wartość docelową i sprawdzić, czy istnieje możliwość uzyskania lepszego wyniku.
Wskazówki w aplikacji Nucleus Smart pomogą zwiększyć wartość „Czas rejestracji mowy”.
Odłączenie procesora dźwięku od implantu jest określane mianem „odłączenia cewki”. „Odłączenia cewki” to liczba odłączeń cewki procesora dźwięku od implantu danego dnia. Liczba ta uwzględnia wszystkie sytuacje, w których cewka została odłączona celowo (np. podczas przebierania się lub brania prysznica) i te, w których doszło do nieumyślnego odłączenia cewki (np. przypadkowego strącenia). „Odłączenie cewki” może także zostać zarejestrowane w przypadku problemu z kablem cewki nadawczej procesora dźwięku.
Liczba odłączeń cewki jest inna u każdej osoby i zależy od trybu życia. Dobrze jest określić własną wartość wyjściową. Aby zobaczyć, jaka wartość jest typowa dla Ciebie lub Twojego dziecka, możesz sprawdzić średnią liczbę odłączeń cewki w każdym tygodniu. Możesz także odnotować liczbę odłączeń cewki w ciągu dnia, kiedy masz pewność, że nie doszło do nieumyślnego odłączenia cewki bądź liczba takich sytuacji była minimalna. Ta wartość wyjściowa pozwoli Ci określić, czy liczba wyświetlanych odłączeń cewki jest wyższa niż zwykle.
Wskazówki w aplikacji Nucleus Smart mogą pomóc Ci w zminimalizowaniu odłączeń cewki, z którymi masz do czynienia.
Uwaga: Funkcja Odłączenia cewki, dostęp do której można uzyskać z poziomu funkcji śledzenia funkcji słuchowych w aplikacji Nucleus Smart, nie jest dostępna dla użytkowników implantów Nucleus 22.
Mogło dojść do utraty połączenia między procesorem dźwięku a zgodnym urządzeniem Apple, przez co w tym okresie nie została zgromadzona wystarczająca ilość danych.
Aby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości, musisz upewnić się, że zgodne urządzenie iPhone lub iPod touch i procesor dźwięku oraz funkcja Bluetooth® są włączone, a zgodne urządzenie Apple znajduje się w pobliżu (przynajmniej raz rano i raz w nocy).
Należy pamiętać, że dane są gromadzone tylko wtedy, gdy aplikacja Nucleus Smart jest uruchomiona, choć może ona działać w tle.
Czy muszę zawsze mieć przy sobie zgodne urządzenie Apple, aby śledzenie funkcji słuchowych działało?
Nie. Musisz się tylko upewnić, że zgodne urządzenia Apple i zgodny procesor(-y) dźwięku są włączone i znajdują się blisko siebie (przynajmniej raz rano i raz w nocy), funkcja Bluetooth jest włączona, a aplikacja Nucleus Smart na zgodnym urządzeniu Apple jest uruchomiona.
Nie. Szanujemy Twoją prywatność. Procesory dźwięku Nucleus 7 i Kanso 2 monitorują otoczenie dźwiękowe i wykrywają mowę, ale nie nagrywają dźwięku.
Funkcja ForwardFocus jest obsługiwana przez klinicystę za pomocą oprogramowania do programowania implantu Custom Sound Pro i kontrolowana przez użytkownika poprzez aplikację Nucleus Smart lub jako automatyczny program. ForwardFocus może pomóc słyszeć lepiej w trudnej sytuacji dźwiękowej. Po włączeniu przez klinicystę funkcję tę można ją włączyć lub wyłączyć na karcie „Program” w aplikacji Nucleus Smart.
Po włączeniu funkcja ForwardFocus zmniejsza hałas dobiegający z tyłu użytkownika, aby mógł on lepiej słyszeć rozmówcę znajdującego się przed nim. Funkcję należy włączać w otoczeniu dźwiękowym wymagającym skupienia się na rozmówcy z przodu, i wyłączać, gdy nie będzie już potrzebna, przykładowo w cichym miejscu.
ForwardFocus dostępny jest z procesorami dźwięku Nucleus 8, Nucleus 7 i Kanso 2. Funkcję ForwardFocus musi włączyć lekarz. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z firmą Cochlear lub swoim lekarzem.
Synchronizacja danych jest funkcją aplikacji Nucleus Smart umożliwiającą zsynchronizowanie danych z procesora dźwięku z chmurą Cochlear.
Po włączeniu funkcji synchronizacji danych dane ze śledzenia funkcji słuchowych ze wszystkich urządzeń zostaną połączone i zostanie utworzona ich kopia zapasowa. Oznacza to, że jeśli zgubisz telefon, Twoje dane nie zostaną utracone i będą dostępne po zalogowaniu się z innego urządzenia.
Po sparowaniu procesora dźwięku z aplikacją Nucleus Smart pojawi się pytanie, czy chcesz włączyć funkcję synchronizacji danych. Włączenie funkcji synchronizacji danych spowoduje, że Twoje dane ze śledzenia funkcji słuchowych zostaną zsynchronizowane z chmurą Cochlear. Jeśli funkcja synchronizacji danych jest wyłączona, dane ze śledzenia funkcji słuchowych są przechowywane tylko w Twoim urządzeniu i nie zostaną zsynchronizowane.
Remote Check to wygodne narzędzie do przeprowadzania testów w domu, które umożliwia użytkownikom posiadającym zgodny procesor dźwięku wykonanie przeglądu słuchu bez konieczności wizyty w klinice.
Klinicysta może poprosić Cię (lub Twoje dziecko) o przeprowadzenie Remote Check jako sposobu na monitorowanie postępów lub zamiast rutynowej wizyty.
Remote Check może obejmować jedną lub wszystkie z następujących ocen:
- Fotografia miejsca wszczepienia implantu
- Kwestionariusz dotyczący stanu zdrowia słuchu
- Kwestionariusz dotyczący sprzętu
- Test progu słyszenia (ang. Aided Threshold Test)
- Mowa w teście hałasu (test trypletów cyfrowych)
- Kontrola implantu
Działania związane z Remote Check są wykonywane w aplikacji Nucleus Smart i są podobne do tych, które wykonuje się w klinice.
Wyniki Remote Check są automatycznie wysyłane do klinicysty w celu sprawdzenia i poinformowania użytkownika, czy wymagane są dalsze działania.
Remote Check nie jest dostępne we wszystkich krajach i musi być uruchomione przez klinicystę zanim pacjent otrzyma do niego dostęp w aplikacji,
Więcej informacji na temat Remote Check można znaleźć tutaj: www.cochlear.com/remotecare
W przypadku pytań o Remote Check, należy rozmawiać z klinicystą lub skontaktować się z biurem obsługi klienta Cochlear. Najbliższe centrum obsługi klienta znajdziesz tutaj: www.cochlear.com/customer-service
Cochlear Remote Assist umożliwia umówienie się na wizytę wideo z klinicystą za pośrednictwem aplikacji Nucleus Smart, dzięki czemu uzyskuje się dostęp do opieki w czasie rzeczywistym bez konieczności odwiedzania kliniki.
Oprócz możliwości rozmowy z klinicystą o postępach w zakresie słyszenia, podczas sesji Remote Assist procesor dźwięku będzie połączony z oprogramowaniem do programowania używanym w klinice. Oznacza to, że klinicysta może w razie potrzeby dokonać zmian, a zmiany zostaną automatycznie zapisane w procesorze dźwięku.
Remote Assist nie jest dostępne we wszystkich krajach i musi być uruchomione przez klinicystę zanim pacjent otrzyma do niego dostęp w aplikacji,
Więcej informacji na temat Remote Assist można znaleźć tutaj: www.cochlear.com/remotecare
W przypadku pytań o Remote Assist, należy rozmawiać z klinicystą lub skontaktować się z biurem obsługi klienta Cochlear. Najbliższe centrum obsługi klienta znajdziesz tutaj: www.cochlear.com/customer-service
W menu aplikacji Nucleus Smart pojawi się funkcja Remote Check i Remote Assist. Jeśli nie widzisz tych opcji w menu, skontaktuj się ze swoim klinicystą, aby sprawdzić, czy zarejestrowano Cię za pomocą właściwego konta e-mail.
W ramach zapisów klinicysta poprosi Cię o przeprowadzenie Remote Check, aby ocenić Twój obecny stan zdrowia słuchu. Otrzymasz wiadomość e-mail z prostymi instrukcjami, co pozwoli Ci przeprowadzić kompletny Remote Check za pomocą aplikacji Nucleus Smart.
Jeśli klinicysta będzie chciał się z Tobą połączyć za pomocą wideo spotkania Remote Assist, skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu. W umówionym czasie możesz dołączyć do sesji Remote Assist, korzystając z opcji „Remote Assist” menu aplikacji Nucleus Smart.
Informacje o procesorach dźwięku, implantach, systemach operacyjnych i urządzeniach zgodnych z usługami Remote Care firmy Cochlear można znaleźć na stronie www.cochlear.com/compatibility.
Gdy wykonujesz działania związane z Remote Check na urządzeniu iPod touch, wymagane jest połączenie z Wi-Fi.
Jeśli używasz zgodnego urządzenia do przeprowadzenia Remote Check lub sesji Remote Assist, musi ono mieć włączoną funkcję transmisji danych lub być połączone z siecią Wi-Fi.
Cochlear dokłada wszelkich starań, aby chronić Twoje dane osobowe zgodnie z regulacjami o ochronie danych i prywatności. Dlatego wykorzystujemy zaawansowane techniki szyfrowania, by zapewnić bezpieczeństwo Twoich informacji. Dane osobowe są przetwarzane zgodnie z naszą Polityką prywatności, która dostępna jest na stronie www.cochlear.com/privacy
Aby uzyskać informacje na temat dostępnych metod leczenia utraty słuchu, należy skonsultować się ze swoim lekarzem. Wyniki leczenia mogą się różnić. Twój lekarz poinformuje Cię o czynnikach, które mogą mieć na nie wpływ. Należy zawsze przeczytać instrukcję obsługi. Nie wszystkie produkty są dostępne w sprzedaży we wszystkich krajach. W celu uzyskania informacji o produktach należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy Cochlear.