Skip to main content

Osia® Smart App: Sık Sorulan Sorular


Osia Smart App, Osia 2 Ses İşlemcisi ile uyumludur.


Uyumlu iPhone ve Apple Watch modellerinin ve iOS sürümlerinin güncel listesi için lütfen www.cochlear.com/compatibility sayfasına bakın.


Evet, çoğu zaman. Uygulama, kullanıma sunulduğunda mevcut iOS sürümünde doğrulanır. Daha yeni bir iOS sürümünde herhangi bir sorun bildirilirse uygulamayı güncellemeye ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalışırız.

iOS sürümünü güncellerken eşleştirme, bağlantı veya uygulama ile ilgili sorun yaşama riskini en aza indirmek için aşağıdakilerden birini uygulamanızı tavsiye ederiz:

  • iOS sürümünü güncellemeden önce uygulamadan çıkış yapın, ses işlemcisinin eşleştirmesini kaldırın ve uygulamayı kaldırın veya
  • iOS sürümünü güncelledikten sonra uygulamadan çıkış yapın, ses işlemcisinin eşleştirmesini kaldırın, uygulamayı kaldırın ve iPhone cihazınızı yeniden başlatın.

Daha sonra ses işlemcisini eşleştirme işlemine başlayın, uygulamayı indirip yükleyin (aşağıda daha fazla talimat verilmiştir) ve daha önceden kullandığınız aynı bilgileri kullanarak tekrar oturum açın.


Evet, ses işlemcileriniz ile 5'e kadar iPhone cihazını eşleştirebilirsiniz ve uygulamayı hepsine yükleyebilirsiniz. Ancak ses işlemcilerinize aynı anda sadece bir iPhone cihazı bağlayabilirsiniz.


Uygulama, ekranda bağlantı ile ilgili sorunların nasıl çözüleceğine dair talimatlar sağlar. En son iOS sürümünü kullandığınızdan emin olun (www.cochlear.com/compatibility sayfasında Cochlear tarafından aksi belirtilmediyse). iOS sürümünü güncellemeden önce ses işlemcinizin eşleştirmesini kaldırmanızı, ardından güncellemeden sonra işlemciyi tekrar eşleştirmenizi öneririz.

Ek olarak uygulama başlatıldığında iPhone cihazınızdan ses işlemcisine kesintisiz ses iletimi yapıyorsanız bağlantıda sorunlar yaşayabilirsiniz. Ses iletimi yapılırken uygulama arka planda çalışıyorsa bu sorun oluşturmayacaktır.


Ses işlemciniz ve iPhone cihazınız arasındaki bağlantı, ses işlemcisi pil düzeyi düşükse veya iPhone ve ses işlemcisi arasındaki mesafe çok uzunsa ya da arada engeller varsa kopabilir.

Ses işlemcisinde pil düzeyinin yeterli olduğundan ve işlemcinin mobil cihaz kapsama alanı içinde olduğundan emin olun. Bluetooth özelliğinin açık olduğundan emin olun ve uygulamayı yeniden başlatın. Uygulama otomatik olarak yeniden bağlanmalıdır.

Bağlantı koptuğunda "Sorun Giderme işlevini başlat" seçeneği sunulacaktır. Daha fazla destek almak ve Yönlendirmeli Sorun Giderme işlemine başlamak için bu seçeneğe dokunun.


Ses işlemcisi pil düzeyi, aradaki katı nesneler ve bulunduğunuz ortam gibi faktörlere bağlı olduğundan mesafeyi tam olarak belirtmek zordur.


Ses işlemcinizin pil düzeyi, bağlantıyı destekleyemeyecek kadar düşük olabilir. Pili değiştirmeyi deneyin. Uygulama otomatik olarak yeniden bağlanacaktır.

Bağlantı koptuğunda "Sorun Giderme işlevini başlat" seçeneği sunulacaktır. Daha fazla destek almak ve Yönlendirmeli Sorun Giderme işlemine başlamak için bu seçeneğe dokunun.

Sorun yaşamaya devam ederseniz eşleştirilmiş olan ses işlemcisini iPhone cihazınızdan kaldırmayı, ardından tekrar eşleştirmeyi deneyebilirsiniz. "Daha önce eşleştirilmiş bir ses işlemcisini nasıl kaldırabilirim?" bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz


iPhone cihazınızdan kesintisiz ses iletimi yapılırken ses işlemcileri otomatik olarak ses iletimi yapılan programa geçer. İşitme programına geri dönmek için kesintisiz ses iletimi işlemini durdurun.


Ses işlemciniz ile bağlantınız kopmuş olabilir. Bağlantı tekrar kurulduğunda programı yeniden değiştirebilirsiniz.


Apple Watch arayüzü; program değiştirme veya ses düzeyini ayarlama gibi temel işlevlere hızlı erişim sağlar. Bir program seçmek, Sık Kullanılan seçmek ya da kablosuz aksesuarlardan kesintisiz ses iletimini etkinleştirmek için sola veya sağa kaydırmanız yeterlidir. Ses düzeyini artırmak veya azaltmak için kadranı döndürün veya ses düzeyini 0'a ayarlayarak sessize alın.

Apple Watch, ses işlemcisi pil uyarıları gibi bildirimleri de görüntüleyecektir.


Uygulamadaki pil indikatörü, ses işlemcinizin pilindeki mevcut güç düzeyini tam veya düşük olarak gösterir. Düşük pil gücü, kablosuz çalıştırmanın yakında kesileceği ve pillerin kısa bir süre içinde değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Osia 2 Ses İşlemcisinde neredeyse boş duruma gelene kadar hemen hemen aynı düzeyde güç sağlayan, ardından gücü çok hızlı bir şekilde kaybeden çinko-hava tipi piller kullanılır. Bu nedenle ses işlemcisi pil uyarısı verene kadar uygulamanın pil düzeyini doğru göstermesi zordur.


Hayır, Uygulama, ses işlemcisinin pil tüketimini önemli derecede etkilemez.

Diğer uygulamalarda olduğu gibi uygulamayı çalıştırdığınızda iPhone cihazınızın şarjı kullanılır. Uygulamanın "Cihazı bul" işlevini kullanmak için GPS özelliğinin açılması gerekir. Pil tasarrufu için iPhone cihazınızda GPS özelliğini kapatabilirsiniz.


Evet. Mobil cihazınızı çocuğunuzun ses işlemcisi ile eşleştirirseniz işlemciyi belirli bir mesafeden kontrol edebilir ve izleyebilirsiniz ancak kapsama alanı dahilinde olmanız gerekir. Bu sayede ses işlemcisine dokunmanıza gerek kalmadan pil durumunu görebilir, ses düzeyini ayarlayabilir ve programı değiştirebilirsiniz.