Skip to main content

Osia® Smart App: Sık Sorulan Sorular


Osia Smart App, Osia 2 Ses İşlemcisi ile uyumludur.


Uyumlu Android akıllı telefonlarının ve OS sürümlerinin güncel listesi için lütfen www.cochlear.com/compatibility sayfasına bakın.


Evet, çoğu zaman. Uygulama, kullanıma sunulduğunda mevcut Android OS sürümünde doğrulanır. Daha yeni bir Android OS sürümünde herhangi bir sorun bildirilirse www.cochlear.com/compatibility sayfasını günceller, uygulamayı da güncelleyerek sorunu mümkün olan en kısa sürede çözeriz.

Android OS sürümünü güncellerken eşleştirme, bağlantı veya uygulama ile ilgili sorun yaşama riskini en aza indirmek için aşağıdakilerden birini uygulamanızı tavsiye ederiz:

  • OS sürümünü güncellemeden önce uygulamadan çıkış yapın ve uygulamayı kaldırın veya
  • OS sürümünü güncelledikten sonra uygulamadan çıkış yapın, uygulamayı kaldırın ve akıllı telefonunuzu yeniden başlatın.

Daha sonra, uygulamayı yükleyip açın, oturun açın, ekrandaki talimatları takip ederek ses işlemcisini tekrar eşleştirin/bağlayın.


Evet, ses işlemcileriniz ile 5'e kadar akıllı telefonu eşleştirebilirsiniz ve uygulamayı hepsine yükleyebilirsiniz. Ancak ses işlemcilerinize aynı anda sadece bir akıllı telefon bağlayabilirsiniz.


Ses işlemciniz ve akıllı telefonunuz arasındaki bağlantı, ses işlemcisi pil düzeyi düşükse veya akıllı telefon ve ses işlemcisi arasındaki mesafe çok uzunsa ya da arada engeller varsa kopabilir.

Ses işlemcisinde pil düzeyinin yeterli olduğundan ve işlemcinin akıllı telefon kapsama alanı içinde olduğundan emin olun. Bluetooth özelliğinin açık olduğundan emin olun ve uygulamayı ve ses işlemcisini yeniden başlatın. Uygulama otomatik olarak yeniden bağlanmalıdır.

Bağlantı koptuğunda "Sorun Giderme işlevini başlat" seçeneği sunulacaktır. Daha fazla destek almak ve Yönlendirmeli Sorun Giderme işlemine başlamak için bu seçeneğe dokunun.


Ses işlemcisi pil düzeyi, aradaki katı nesneler ve bulunduğunuz ortam gibi faktörlere bağlı olduğundan mesafeyi tam olarak belirtmek zordur.


Ses işlemcinizin pil düzeyi, bağlantıyı destekleyemeyecek kadar düşük olabilir. Pili değiştirmeyi deneyin. Uygulama otomatik olarak yeniden bağlanacaktır.

Bağlantı koptuğunda "Sorun Giderme işlevini başlat" seçeneği sunulacaktır. Daha fazla destek almak ve Yönlendirmeli Sorun Giderme işlemine başlamak için bu seçeneğe dokunun.

Sorun yaşamaya devam ederseniz eşleştirilmiş olan ses işlemcisini akıllı telefonunuzdan kaldırmayı, ardından tekrar eşleştirmeyi deneyebilirsiniz. "Daha önce eşleştirilmiş bir ses işlemcisini nasıl kaldırabilirim?" bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz


Ses işlemciniz ile bağlantınız kopmuş olabilir. Bağlantı tekrar kurulduğunda programı yeniden değiştirebilirsiniz.


Uygulamadaki pil indikatörü, ses işlemcinizin pilindeki mevcut güç düzeyini tam veya düşük olarak gösterir. Düşük pil gücü, kablosuz çalıştırmanın yakında kesileceği ve pillerin kısa bir süre içinde değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir.

Osia 2 Ses İşlemcisinde neredeyse boş duruma gelene kadar hemen hemen aynı düzeyde güç sağlayan, ardından gücü çok hızlı bir şekilde kaybeden çinko-hava tipi piller kullanılır. Bu nedenle ses işlemcisi pil uyarısı verene kadar uygulamanın pil düzeyini doğru göstermesi zordur.


Hayır, Uygulama, ses işlemcisinin pil tüketimini önemli derecede etkilemez.

Diğer uygulamalarda olduğu gibi uygulamayı çalıştırdığınızda akıllı telefonunuzun şarjı kullanılır. Uygulamanın "Cihazı bul" işlevini kullanmak için GPS özelliğinin açılması gerekir. Akıllı telefonunuzda pil tasarrufu için akıllı telefonunuzun GPS özelliğini kapatabilirsiniz.


Evet. Mobil cihazınızı çocuğunuzun ses işlemcisi ile eşleştirirseniz işlemciyi belirli bir mesafeden kontrol edebilir ve izleyebilirsiniz ancak kapsama alanı dahilinde olmanız gerekir. Bu sayede ses işlemcisine dokunmanıza gerek kalmadan pil durumunu görebilir, ses düzeyini ayarlayabilir ve programı değiştirebilirsiniz.