Skip to main content

Nucleus® Smart Uygulaması: Sık Sorulan Sorular


Cochlear™ Nucleus 7 ve Kanso 2 Ses İşlemcileri, Nucleus Smart Uygulaması ile uyumludur.


Nucleus Smart Uygulaması, iOS 11.0 veya üzeri işletim sistemi kullanan iPhone 5s (veya üzeri) ve iPod 6. nesil (veya üzeri) cihazlarla uyumludur. Uygulama, diğer Apple cihazlarıyla birlikte kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Uyumluluk bilgileri için www.cochlear.com/compatibility adresini ziyaret edin.


Nucleus Smart Uygulaması Apple App Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir. App Store simgesine tıklayın, "Nucleus Smart" ifadesini arayın ve ardından Nucleus Smart Uygulamasını indirme seçeneğini belirleyin. Nucleus Smart Uygulaması her ülkede mevcut olmadığından arama sonuçlarınızda çıkmama ihtimalini göz önünde bulundurun.


Nucleus Smart Uygulamasını indirip yükledikten sonra farklı işlevleri ve özellikleri öğrenmek için "Demo Modu" seçeneğine dokunun. Bu sayede Nucleus Smart Uygulamasını keşfedebilir ve Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcinizi almadan uygulamanın nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz.

Ses işlemcinizi Nucleus Smart Uygulamasıyla kontrol etmek için Cochlear Hesabı bilgilerinizle oturum açmanız gerekir. Cochlear Hesabınız yoksa uygulamayı indirdikten sonra "Yeni hesap oluştur" öğesine dokunup ekrandaki talimatları izleyerek bir hesap oluşturabilirsiniz.


Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcinizi en fazla beş adet uyumlu Apple cihazıyla eşleştirebilir ve Nucleus Smart Uygulamasını bu cihazların tümüne yükleyebilirsiniz. Ancak ses işlemcilerinizle aynı anda yalnızca bir Apple cihazına bağlanabilirsiniz. 


Demo modunda örnek uygulama veya deneme için Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcisine bağlanmadan Nucleus Smart Uygulamasını kullanabilirsiniz. Demo modunu Nucleus Smart Uygulamasının "Ayarlar" bölümünden etkinleştirebilirsiniz/devre dışı bırakabilirsiniz.


Evet. Uyumlu Apple cihazınızı çocuğunuzun Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcisiyle eşleştirdiğinizde işlemciyi kontrol edip izleyerek pil durumunu görebilir, ses seviyesini ayarlayabilir ve ses işlemcisine dokunmadan programı değiştirebilirsiniz.

Telefon görüşmesi yapacağınız zaman veya müzik dinlerken çocuğunuzun ses işlemcisine ses gitmemesi için ses akışını devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için Apple cihazınızın "Ayarlar" bölümünde "Erişilebilirlik" öğesinin altında bulunan ve işitme cihazınıza yönelik bir ayar olan "Ses Yolu" seçeneğini değiştirin. "Ses Yolu" ayarlarındayken arama veya ortam sesi akışını durdurmak üzere "Arama Sesi" veya "Ortam Sesi" için "Hiçbir Zaman Kullanma" öğesini seçin. Bu seçeneği kapattığınızda çocuğunuzun ses işlemcisine yapılan ses akışı durur ancak Nucleus Smart Uygulaması üzerinden işlemciyi kontrol etmeye devam edebilirsiniz.


Nucleus Smart Uygulamasıyla ses işlemcinizin ayarlarını değiştiremiyorsanız uyumlu Apple cihazınız işlemcinizle düzgün bir şekilde eşleştirilememiş olabilir.

Eşleştirme işlemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için eşleştirme animasyonumuzu izleyin. Eşleştirme işlemini başarıyla tamamladığınızda cihazınızın önerilen kapsama alanında olduğundan ve etrafınızda aşırı parazitlenmeye yol açacak herhangi bir şey olmadığından emin olun. Sorun devam ederse Cochlear ile irtibata geçin.

 

Nucleus Smart Uygulaması ana ekranının sağ üst tarafında bir pil simgesi göreceksiniz. Bu simge, ses işlemcinizdeki pilin doluluk seviyesini gösterir. Ses işlemcisinin pil seviyesini daha ayrıntılı bir şekilde gösteren "Durum" ekranını görüntülemek için pil simgesine dokunun. Bu ekran aynı zamanda Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcinize iletilen ses seviyesini ve ses işlemcisi durum göstergesini gösterir. Onay işareti, ses işlemcinizin düzgün bir şekilde çalıştığını gösterir.


Çalışan tüm uygulamaları görüntülemek için uyumlu Apple cihazınızdaki Ana Ekran tuşuna çift tıklayın. Uygulamalar arasında geçiş yapmak için ekranı sağa veya sola kaydırın; Nucleus Smart Uygulamanız çalışıyorsa diğer uygulama önizlemeleri arasında görünür. Uygulamaya geri dönmek için Nucleus Smart Uygulaması ekran önizlemesine dokunun ve kullanmaya devam edin. Uyarı almak için kayıp bir ses işlemcisi belirleyin ve İşitme Takibi özelliklerini kullanın; uygulamanın Apple cihazınızda her zaman çalışır durumda olması gerekir. Sorun gidermek için uygulamanızı kapatmanız gerekiyorsa daha sonra yeniden açtığınızdan emin olun.


Nucleus Smart Uygulaması, yalnızca uygulamayı kapanmaya zorladığınızda çalışmayı durdurur. İşlemcimi Bul ve İşitme Takibi gibi özelliklerin kullanılabilmesi için uygulamanın çalışır durumda olması gerekir; bu nedenle uygulamayı yalnızca sorun gidermek amacıyla kapatmalısınız. Uygulamayı kapatmak için çalışan tüm uygulamaları görüntülemek üzere uyumlu Apple cihazınızdaki Ana Ekran tuşuna çift tıklayın. Açık uygulamalar arasında geçiş yapmak için ekranı sola veya sağa kaydırarak Nucleus Smart Uygulamasının önizlemesini bulun. Nucleus Smart App önizleme ekranını bulduğunuzda uygulamayı kapatmak için önizlemeyi yukarı kaydırın.


Nucleus Smart Uygulamasıyla ilgili hala sorun yaşıyorsanız veya başka bir sorunuz varsa lütfen cochlear.com/intl/contact/global-offices adresini ziyaret ederek tavsiye ve yardım için yerel Cochlear ofisinizle iletişime geçin.


Apple Watch için Nucleus Smart Uygulaması, uyumlu bir iPhone'da çalışan Nucleus Smart Uygulamasına bağlanır; doğrudan Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcisine bağlanmaz. Apple Watch için Nucleus Smart Uygulamasını çalıştırmak üzere Nucleus Smart Uygulamasının iPhone'da çalışması gerekir.

Apple Watch, bir iPhone ile eşleşmek için Bluetooth® özelliğini kullanır. Apple Watch için Nucleus Smart Uygulaması, Nucleus Smart Uygulaması ile bu Bluetooth bağlantısı üzerinden iletişim kurar.

Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcisi ayarları Apple Watch için Nucleus Smart Uygulamasında değiştirildiğinde bu ayarlar hemen iPhone'daki Nucleus Smart Uygulamasına uygulanır.


Minimum uyumlu watchOS (Apple Watch işletim sistemi) sürümü 6'dır.

Uyumluluk bilgilerini www.cochlear.com/compatibility adresinde bulabilirsiniz

Nucleus Smart Uygulaması ve Apple Watch için Nucleus Smart Uygulaması uyumluluğu şu anda yalnızca ABD'de ve belirli ülkelerde mevcuttur. Bulunabilirlik hakkında daha fazla bilgi için Cochlear ile iletişime geçin.


iPhone ile Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcisi arasındaki bağlantı kesilirse Apple Watch için Nucleus Smart Uygulaması, ses işlemcisini kontrol edemez.

Ses işlemcinizle yeniden bağlantı kurmak için iPhone'unuzda Nucleus Smart Uygulamasını açmanız istenir.


Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcisini Apple Watch için Nucleus Smart Uygulamasından kontrol etmek için Nucleus Smart Uygulamasında oturum açmanız gerekir.


Apple Watch için Nucleus Smart Uygulaması, Eylül 2019'da ABD'de ve Latin Amerika'da piyasaya sürüldü.

Bunların dışındaki ülkelerde bulunan Nucleus Smart Uygulaması kullanıcıları, Apple Watch için Nucleus Smart Uygulamasını kullanamaz. Diğer pazarlarda bulunabilirlik yerel ürün zaman çizelgelerine bağlıdır.