Skip to main content

Cochlear™ Hesabınız hakkında daha fazla bilgi edinin


Cochlear Hesabınız, Cochlear hizmetlerine erişim için kullandığınız kişisel hesabınızdır. Bu hesap, e-posta adresi ve parola bilgilerini kullanarak Cochlear'ın çevrimiçi hizmetlerinden faydalanmak için oturum açmanıza imkan tanır. Cochlear Nucleus Smart Uygulaması gibi Cochlear hizmetlerine erişebilmek için Cochlear Hesabı gereklidir.

Cochlear Hesabı oluşturduğunuzda Cochlear, Nucleus 7 Ses İşlemcinize bağlanabilmeniz ve işitme deneyiminizi zenginleştirebilmeniz için size gerekli kaynak, hizmet ve desteği sunabilir. Cochlear, aynı zamanda sizi iOS ve Nucleus Smart Uygulaması ile ilgili en yeni güncellemelerden haberdar eder.


Çoğu ülkede belirli bir yaşın üzerindeyseniz kendi Cochlear Hesabınızı oluşturabilirsiniz. Belirtilen yaşın altındaysanız ebeveyn veya velinin sizin için bir Cochlear Hesabı oluşturarak onay vermesi gerekir. Yaş sınırlaması, ikamet ettiğiniz ülkeye göre değişiklik gösterir. Bu konuyla ilgili sorularınız için lütfen bölgenizdeki Cochlear ofisiyle iletişime geçin. İletişim bilgileri için cochlear.com/intl/contact/global-offices adresini ziyaret edin.


Hayır, belirtilen yaş eşiğinin üzerindeki kişiler için Cochlear Hesabı oluşturamazsınız.


Çocuğunuz belirtilen yaş eşiğinin altındaysa ve Cochlear Hesabı oluşturmuşsa öneriler ve yardım için bölgenizdeki Cochlear ofisiyle iletişime geçin. Çocuğunuzun bir hesabı olması için ebeveyn onayı gereklidir. İletişim bilgileri için cochlear.com/intl/contact/global-offices adresini ziyaret edin.


Hayır, hesabınız kişisel bilgilerinize erişim sağladığından bunu yapamazsınız. Lütfen oturum açma bilgilerinizin güvende olduğundan emin olun.


Çevrimiçi mağazadan bir Cochlear ürünü satın aldıysanız veya daha önce Cochlear çevrimiçi hizmetini kullandıysanız Cochlear Hesabınız olabilir. Nucleus Smart Uygulamasında oturum açmak için aynı e-posta adresi ve parolayı kullanabilirsiniz. Cochlear Hesabınız olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız yardım için lütfen bölgenizdeki Cochlear müşteri hizmetleri ekibiyle iletişime geçin.


Cochlear Hesabınız yoksa (e-posta adresi ve parola bilgilerinizle Cochlear çevrimiçi hizmetlerine erişemiyorsanız) Nucleus Smart Uygulamasından "Yeni hesap oluştur" öğesini seçerek bir hesap oluşturabilirsiniz.

Bunun için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Adınızı ve e-posta adresinizi verin
 2. Cochlear Hesabınız için benzersiz bir parola oluşturun.

Bilgilerinizi gönderdikten sonra verdiğiniz e-posta adresine Cochlear Hesabınızı etkinleştireceğiniz bağlantıyı içeren bir e-posta gönderilir. E-posta almazsanız İstenmeyen E-Posta veya Gereksiz E-Posta klasörünüzü kontrol edin. Etkinleştirme bağlantısına tıkladığınızda Nucleus Smart Uygulaması otomatik olarak açılır ve e-posta adresi ve parola bilgilerinizi kullanarak oturum açabilirsiniz.


Çocuğunuzun Nucleus 7 Ses İşlemcisini kontrol etmek için Nucleus Smart Uygulamasını bağımsız olarak kendi cihazında kullanmasını istiyorsanız çocuğunuz için Cochlear Hesabı oluşturabilirsiniz. Hesabı oluşturduğunuzda çocuğunuzun tüm uygulama özelliklerine tam erişimini onaylamış olursunuz. Ayrıca Veri Senkronizasyonu özelliği etkinse çocuğunuzun verilerinin Cochlear Cloud ile senkronize edilmesini onaylamış olursunuz.


Çocuğunuza bir hesap oluşturmak için aşağıdakiler gereklidir:

 1. Nucleus Smart Uygulamasının yüklü olduğu uyumlu bir Apple cihazı
 2. Çocuğunuz için e-posta adresi (kendi e-posta adresinize ek olarak)
 3. Kendi uyumlu Apple veya Android cihazınız
 4. Kendi Cochlear Hesabınız

Çocuğunuz için Cochlear Hesabı oluşturma işlemini tamamlamak yaklaşık 15 dakika sürer.


Çocuğunuz için Cochlear Hesabı oluşturmadan önce kendi Cochlear Hesabınızı oluşturmanız gerekir.

Cochlear Hesabı Oluşturma (Yetişkin)

 1. Cochlear Hesabınız yoksa (e-posta adresi ve parola bilgilerinizle Cochlear çevrimiçi hizmetlerine erişemiyorsanız) Nucleus Smart Uygulamasından "Yeni hesap oluştur" öğesini seçerek bir hesap oluşturabilirsiniz.
 2. Bunun için adınızı ve e-posta adresinizi vermeniz gerekir. Ayrıca, Cochlear Hesabınız için benzersiz bir parola oluşturmalısınız.
 3. Bilgilerinizi gönderdikten sonra verdiğiniz e-posta adresine Cochlear Hesabınızı etkinleştireceğiniz bağlantıyı içeren bir e-posta gönderilir. E-posta almazsanız İstenmeyen E-Posta veya Gereksiz E-Posta klasörünüzü kontrol edin. Etkinleştirme bağlantısına tıkladığınızda Nucleus Smart Uygulaması otomatik olarak açılır ve e-posta adresi ve parola bilgilerinizi kullanarak oturum açabilirsiniz.
 4. Oturum açtığınızda, eşleştirme işleminde ilerlemek için ekrandaki talimatları izleyin. Bu işlem sırasında kullanıcının adını vermeniz istenir. Bu bilgileri doğru şekilde girdiğinizden emin olun. Ardından bu kullanıcı size bağlanır ve kullanıcıya ait bilgiler uygulamanın Hesap bilgileri bölümünde görünür.

Bu işlemi tamamlarken sorun yaşıyorsanız veya bilgiler yanlış görünüyorsa çocuğunuz için Cochlear Hesabı oluşturmadan önce lütfen Cochlear Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Çocuk için Cochlear Hesabı oluşturma

Cochlear Hesabınızda oturum açtıktan sonra:

 1. Nucleus Smart Uygulaması menüsünden Ayarlar öğesini seçin
 2. Ayarlar altında Hesap bilgileri öğesini seçin
 3. Hesap bilgileri bölümünde, bilgileriniz ilgilendiğiniz kişilerle birlikte görüntülenir
 4. Çocuğu seçin ve çocuğun e-posta adresini girin (bu adres, çocuğun Cochlear Hesabı için kullanıcı adı olur). Bu e-posta adresi, kendi e-posta adresinizle aynı olamaz
 5. İstendiğinde, çocuğunuzun hesaba tam erişiminin onaylayın.
 6. Çocuğunuzun e-posta adresine bir aktivasyon e-postası gönderilir
 7. Çocuğunuzun etkinleştirme e-postasına erişmesi ve etkinleştirme bağlantısına tıklaması gerekir
 8. Daha sonra hesap oluşturma işlemini tamamlamak için çocuğunuzdan hesabı için parola oluşturması istenir
 9. Hesap oluşturulduğunda, Nucleus Smart Uygulamasının yüklü olduğu uyumlu cihazlarda Nucleus Smart Uygulamasında oturum açmak için kullanılabilir
 10. Çocuğunuzun Cochlear Hesabı başarıyla etkinleştirildiğinde e-postayla bilgilendirilirsiniz.

Evet, oluşturabilirsiniz. Yukarıda açıklanan işlemi başka bir çocuk için uygulayın. Lütfen her çocuk için ayrı bir uyumlu cihaz gerektiğini unutmayın. Aynı cihazda aynı anda iki çocuk için oturum açamazsınız.


Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Geçerli gizlilik ve bilgi koruma yasaları uyarınca, kişisel bilgilerinizin gizliliğini koruma taahhüdünde bulunuruz. Kişisel bilgileriniz Gizlilik Politikamıza uygun şekilde kullanılır. Daha fazla bilgi edinmek için bkz. cochlear.com/intl/privacy-policy.


Kullandığınız e-posta adresini unuttuysanız lütfen bölgenizdeki Cochlear müşteri hizmetleri ekibiyle iletişime geçin.

Parolanızı unuttuysanız oturum açma sayfasında "Parolanızı mı unuttunuz?" öğesini seçin. E-posta adresinizi girdiğinizde parola sıfırlama talimatları e-posta ile gönderilecektir.


Cochlear Hesabınızla ilgili hala sorun yaşıyorsanız veya başka bir sorunuz varsa lütfen öneriler ve yardım için bölgenizdeki Cochlear ofisine danışın veya cochlear.com/intl/contact/global-offices adresini ziyaret edin.