Skip to main content

Cochlear™ Hesabınız hakkında daha fazla bilgi edinin


Cochlear Hesabınız, Cochlear hizmetlerine erişim için kullandığınız kişisel hesabınızdır. Bu hesap, e-posta adresi ve parola bilgilerini kullanarak Cochlear'ın çevrimiçi hizmetlerinden faydalanmak için oturum açmanıza imkan tanır. Cochlear Nucleus Smart Uygulaması gibi Cochlear hizmetlerine erişebilmeniz için bir Cochlear Hesabınız olmalıdır.

Cochlear Hesabı oluşturduğunuzda Cochlear, Nucleus® 7 ve/veya Kanso® 2 Ses İşlemcinize bağlanabilmeniz ve işitme deneyiminizi zenginleştirebilmeniz için size gerekli kaynak, hizmet ve desteği sunabilir. Cochlear, aynı zamanda sizi Android™, iOS ve Nucleus Smart Uygulaması ile ilgili en yeni güncellemelerden haberdar eder.


Çoğu ülkede belirtilen bir yaşın üzerindeyseniz kendi Cochlear Hesabınızı oluşturabilirsiniz. Belirtilen yaşın altındaysanız ebeveyniniz veya vasinizin işleme onay vermesi ve Cochlear Hesabınızı oluşturması gerekir. Yaş sınırlaması ikamet ettiğiniz ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Bu konuyla ilgili sorularınız için lütfen yerel Cochlear ofisinizle iletişime geçin. İletişim bilgileri için cochlear.com/intl/contact/global-offices adresini ziyaret edin.


Hayır, belirtilen yaş sınırının üzerindeki bir kişi için Cochlear Hesabı oluşturamazsınız.


Çocuğunuz belirtilen yaş sınırının altındaysa ve zaten bir Cochlear Hesabı oluşturmuşsa tavsiye ve yardım için yerel Cochlear ofisinizle iletişime geçin; çocuğunuzun bir hesaba sahip olabilmesi için ebeveyn onayı gerekmektedir. İletişim bilgileri için cochlear.com/intl/contact/global-offices adresini ziyaret edin.


Hayır, hesabınız kişisel bilgilerinize erişim sağladığından bunu yapamazsınız. Lütfen oturum açma bilgilerinizin güvende olduğundan emin olun.


Çevrimiçi mağazadan bir Cochlear ürünü satın aldıysanız veya daha önce Cochlear çevrimiçi hizmetini kullandıysanız Cochlear Hesabınız olabilir. Nucleus Smart Uygulamasında oturum açmak için aynı e-posta adresi ve parolayı kullanabilirsiniz. Cochlear Hesabınız olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız yardım için lütfen yerel Cochlear müşteri hizmetleri ekibinizle iletişime geçin.


Cochlear Hesabınız yoksa (e-posta adresi ve parola bilgilerinizle Cochlear çevrimiçi hizmetlerine erişemiyorsanız) Nucleus Smart Uygulamasından "Yeni hesap oluştur" seçeneğini belirleyerek bir hesap oluşturabilirsiniz.

Aşağıdakileri yapmanız gerekecektir:

 1. Adınızı ve e-posta adresinizi belirtme
 2. Cochlear Hesabınız için benzersiz bir parola oluşturma.

Bilgilerinizi gönderdikten sonra verdiğiniz e-posta adresine Cochlear Hesabınızı etkinleştireceğiniz bağlantıyı içeren bir e-posta gönderilir. E-posta almazsanız İstenmeyen E-Posta veya Gereksiz E-Posta klasörünüzü kontrol edin. Etkinleştirme bağlantısına tıkladığınızda Nucleus Smart Uygulaması otomatik olarak açılır ve e-posta adresi ve parola bilgilerinizi kullanarak oturum açabilirsiniz.


Çocuğunuzun Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcisini kontrol etmek üzere Nucleus Smart Uygulamasını kendi cihazında bağımsız olarak kullanabilmesini istiyorsanız çocuğunuz için bir Cochlear Hesabı oluşturabilirsiniz. Hesabı oluştururken çocuğunuzun tüm uygulama özelliklerine tam erişim sağlamasına onay vereceksiniz. Ayrıca Veri Senkronizasyonu etkinleştirilmişse çocuğunuzun verilerinin Cochlear Cloud ile senkronize edilmesine de onay vereceksiniz.


Çocuğunuz için bir hesap oluşturmak için aşağıdakilere gerek duyacaksınız:

 1. Nucleus Smart Uygulamasının yüklü olduğu uyumlu bir akıllı telefon*
 2. Çocuğunuz için bir e-posta adresi (kendi e-posta adresinize ek olarak)
 3. Kendi uyumlu Apple veya Android cihazınız
 4. Kendi Cochlear Hesabınız

*Nucleus 7 ve Kanso 2 Ses İşlemcileri, Apple ve Android cihazlarla uyumludur. Uyumluluk bilgileri için www.cochlear.com/compatibility adresini ziyaret edin.


Çocuğunuz için Cochlear Hesabı oluşturma işlemini tamamlamanız yaklaşık 15 dakikanızı alacaktır.


Çocuğunuz için bir Cochlear Hesabı oluşturabilmeniz için kendi Cochlear Hesabınızı oluşturmuş olmanız gerekecektir.

Kendi Cochlear Hesabınızı (Yetişkin) oluşturma

 1. Cochlear Hesabınız yoksa (e-posta adresi ve parola bilgilerinizle Cochlear çevrimiçi hizmetlerine erişemiyorsanız) Nucleus Smart Uygulamasından "Yeni hesap oluştur" seçeneğini belirleyerek bir hesap oluşturabilirsiniz.
 2. Bunun için adınızı ve e-posta adresinizi vermeniz gerekir. Ayrıca Cochlear Hesabınız için benzersiz bir parola oluşturmalısınız.
 3. Bilgilerinizi gönderdikten sonra verdiğiniz e-posta adresine Cochlear Hesabınızı etkinleştireceğiniz bağlantıyı içeren bir e-posta gönderilir. E-posta almazsanız İstenmeyen E-Posta veya Gereksiz E-Posta klasörünüzü kontrol edin. Etkinleştirme bağlantısına tıkladığınızda Nucleus Smart Uygulaması otomatik olarak açılır ve e-posta adresi ve parola bilgilerinizi kullanarak oturum açabilirsiniz.
 4. Oturum açtıktan sonra ekrandaki talimatları izleyerek eşleştirme işlemini tamamlayın. Bu işlem sırasında kullanıcının adını girmeniz istenecektir. Bu bilgileri doğru şekilde girdiğinizden emin olun. Bu kullanıcı daha sonra sizinle ilişkilendirilecek ve bilgileri uygulamanın Hesap bilgileri bölümünde görünecektir.

Bu işlemi tamamlamada herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya yanlış görünen bilgilere rastlarsanız çocuğunuz için bir Cochlear Hesabı oluşturmadan önce lütfen Cochlear Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Çocuk için bir Cochlear Hesabı oluşturma

Cochlear Hesabınızda oturum açtıktan sonra:

 1. Nucleus Smart Uygulaması menüsünden Ayarlar seçeneğini belirleyin.
 2. Ayarlar bölümünde Hesap bilgileri seçeneğini belirleyin.
 3. Hesap bilgileri bölümünde, bilgileriniz ve ilgilendiğiniz kişilerin bilgileri görüntülenir.
 4. Çocuğunuzu seçin ve e-posta adresini girin (bu adres, çocuğunuzun Cochlear Hesabının kullanıcı adı olacaktır). Bu e-posta adresi kendi e-posta adresinizle aynı olamaz.
 5. İstendiğinde çocuğunuzun hesaba tam erişimine onay verdiğinizi doğrulayın.
 6. Çocuğunuzun e-posta adresine bir etkinleştirme e-postası gönderilecektir.
 7. Çocuğunuzun etkinleştirme e-postasına erişerek etkinleştirme bağlantısına tıklaması gerekecektir.
 8. Ardından çocuğunuzdan hesap oluşturma işlemini tamamlamak üzere kendi hesabı için bir parola oluşturması istenecektir.
 9. Hesap oluşturulduktan sonra Nucleus Smart uygulamasının yüklü olduğu uyumlu herhangi bir cihazdan Nucleus Smart uygulamasında oturum açmak için kullanılabilir.
 10. Çocuğunuzun Cochlear Hesabı başarıyla etkinleştirildikten sonra e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz.

Evet, oluşturabilirsiniz. Başka bir çocuk için yukarıda açıklanan işlemi izlemeniz yeterli. Her bir çocuk için ayrı bir uyumlu cihaz gerekeceğini lütfen unutmayın; iki farklı çocuk aynı anda aynı cihazda oturum açamaz.


Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Geçerli gizlilik ve bilgi koruma kanunları uyarınca kişisel bilgilerinizin gizliliğini koruma taahhüdünde bulunuruz. Kişisel bilgileriniz Gizlilik Politikamıza uygun şekilde kullanılır. Daha fazla bilgi için www.cochlear.com/privacy adresini ziyaret edin.


Kullandığınız e-posta adresini unuttuysanız lütfen yerel Cochlear müşteri hizmetleri ekibinizle iletişime geçin.

Parolanızı unuttuysanız oturum açma sayfasında "Parolanızı mı unuttunuz?" seçeneğini belirleyin. E-posta adresinizi girdiğinizde parola sıfırlama talimatları e-posta ile gönderilecektir.


Cochlear Hesabınızla ilgili hala sorun yaşıyorsanız veya başka bir sorunuz varsa lütfen öneriler ve yardım için yerel Cochlear ofisine danışın veya cochlear.com/intl/contact/global-offices adresini ziyaret edin.