Skip to main content

Nucleus® Smart Uygulaması: İşitme Takibi


Nucleus® 7 Ses İşlemcisi, dinleme ortamını sürekli olarak takip eder ve konuşmanın ne zaman gerçekleştiğini belirleyebilir. "Konuşma Süresi" ekranındaki tablolar bir konuşma ortamında harcanan süreyi takip eder. Ses akışı aksesuarı [örn. Cochlear Wireless TV Streamer (TV Aksesuarı)] kullanıyorsanız bu süre de hesaplanır ve toplam "Konuşma Süresi"ne eklenir.

Dinleme ortamında harcanan süre, dinleme yolculuğunuzdaki ilerlemeyle ilişkilidir. "Konuşma Süresi" hedefi herkes için farklıdır ve yaş, aile ve iş durumları ile yolculuğunuzun hangi noktasında bulunduğunuza göre belirlenir. "Konuşma Sürenizi" yaklaşık bir hafta boyunca takip edip ardından hedefinizi bundan biraz daha yüksek belirleyerek gelişim gösterip göstermediğinizi izlemeniz iyi bir başlangıçtır.

Nucleus Smart Uygulaması'ndaki ipuçları "Konuşma Sürenizi" artırmanıza yardımcı olabilir.


"Bobin Düşme Sayısı", belirli bir günde Nucleus 7 Ses İşlemcisi bobininin koklear implantıyla kaç kez bağlantısının kesildiğini belirtir. Bu sayı, bobinin isteyerek çıkarıldığı tüm durumları (ör. üstünüzü değiştirirken veya duş alırken) ve aynı zamanda bobinin istemsiz bir şekilde çıkarıldığı durumları (ör. kazara düşürmek) yansıtır. "Bobin Düşme Sayısı", bobin kablosunda bir sorun olduğunda da kaydedilebilir.

"Bobin Düşme Sayısı" yaşam tarzınıza bağlı olduğundan herkes için farklıdır. Kendiniz için bir taban değer belirlemeniz iyi bir fikirdir. Her hafta ortalama "Bobin Düşme Sayısı"nı kullanarak sizin veya çocuğunuz için normal değeri belirleyebilirsiniz. Alternatif olarak, istemsiz "Bobin Düşme Sayısı"nın hiç olmadığını ya da minimum düzeyde olduğunu düşündüğünüz bir günde "Bobin Düşme Sayısı"nı not edebilirsiniz. Bu taban değeri kullanarak, gördüğünüz "Bobin Düşme Sayısı"nın normalden yüksek olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

Nucleus Smart Uygulaması'ndaki ipuçları, önerilerle "Bobin Düşme Sayısı"nı düşürmenize yardım edebilir.


Nucleus 7 Ses İşlemciniz ile uyumlu Android™ cihazınız arasındaki bağlantı kesilmiş olabilir; bu nedenle kesinti süresince toplanan veriler yetersiz olacaktır.

Gelecekte bunun gerçekleşmesini engellemek için uyumlu Android cihazınızın ve ses işlemcinizin açık olduğundan, Bluetooth® özelliğinin etkinleştirildiğinden ve uyumlu Android cihazınızın yakında bulunduğundan (sabah ve akşam en az birer kez) emin olun.

Lütfen verilerin toplanması için Nucleus Smart uygulamasının çalışır durumda olması gerektiğini ancak ön planda etkin olması gerekmediğini unutmayın.


Hayır. Yalnızca uyumlu Android cihazın ve Nucleus 7 Ses İşlemcisinin açık olduğundan, sıklıkla (sabah ve akşam en az bir kez) birbirlerine yakın olduklarından, Bluetooth özelliğinin etkinleştirildiğinden ve Nucleus Smart Uygulamasının uyumlu Android cihazınızda çalıştığından emin olmanız gerekir.


Hayır. Gizliliğiniz bizim için önemlidir. Nucleus 7 Ses İşlemcisi ortamı takip eder ve konuşmayı algılar ancak ses kaydı yapmaz.


Cochlear, İşitme Takibi verilerinizi kaydetmez. Bunlar yalnızca uyumlu Android cihazınızda kaydedilir.


ForwardFocus, zorlu dinleme ortamlarında daha iyi duymanızı sağlayan ve kullanıcı tarafından etkinleştirilen bir kontrol özelliğidir. Nucleus Smart Uygulamasının "Program" sekmesinden açılabilir veya kapatılabilir.

ForwardFocus açıldığında arkanızdan gelen gürültüyü azaltır; böylece karşınızda konuşan kişiyi daha iyi duyabilirsiniz. Karşınızda konuşan kişiye odaklanmak istediğiniz ortamlarda bu özelliği açın ve gerekmediği durumlarda (örneğin sessiz bir ortamda) kapatın.


ForwardFocus özelliğinin işitme uzmanınız tarafından etkinleştirilmesi gerekir. Daha fazla bilgi edinmek için Cochlear veya işitme sağlığı uzmanınız ile iletişime geçin.