Skip to main content

„Nucleus® Smart“ programa: Klausos stebėjimo priemonė


„Nucleus® 7“ garso procesorius nuolat stebi klausymosi aplinką ir gali aptikti kalbėjimą. Kalbos režimo laiko ekrane esančios diagramos seka kalbėjimo aplinkoje praleistą laiką. Jei naudojate transliavimo priedą (pvz., suderinamą „iPhone“), šis laikas taip pat yra skaičiuojamas ir pridedamas prie bendrojo kalbos režimo laiko.

Klausymosi aplinkoje praleistas laikas susijęs su Jūsų klausos sutrikimo pažanga. Kiekvieno asmens klausos režimo laiko tikslas yra skirtingas ir priklauso nuo amžiaus, šeimos bei darbo aplinkybių, taip pat nuo to, kiek ilgai naudojate klausos aparatą. Geras būdas pradėti yra maždaug savaitę sekti savo klausos režimo laiką, tada nustatyti kiek aukštesnį tikslą ir stebėti, ar galite jį pagerinti.

„Nucleus Smart“ programoje pateikiami patarimai gali padėti pailginti klausos režimo laiką.


Garso procesorių siejant su „Nucleus Smart“ programa bus paklausta, ar norite įjungti duomenų sinchronizavimą. Įjungus duomenų sinchronizavimą, jūsų klausos stebėjimo priemonės duomenys bus sinchronizuojami su „Cochlear Cloud“ saugykla. Jei duomenų sinchronizavimo neįjungsite, klausos stebėjimo priemonės duomenys bus saugomi tik jūsų įrenginyje ir nebus sinchronizuojami.


Ritės išjungimai – tai skaičius, nurodantis, kiek kartų „Nucleus 7“ garso procesoriaus ritė buvo atsijungusi nuo kochlearinio implanto per vieną dieną. Šis skaičius apima visus atvejus, kai ritė buvo sąmoningai nuimta (pvz., persirengiant ar prausiantis duše), taip pat atvejus, kai ritė buvo atjungta nesąmoningai (t. y. netyčia numesta). Ritės išjungimas taip pat gali būti įrašytas, jei kyla problemų su ritės laidu.

Kiekvieno asmens ritės išjungimų skaičius yra skirtingas, nes priklauso nuo Jūsų gyvenimo būdo. Rekomenduojama nustatyti pradinį skaičių. Galite naudoti kiekvienos savaitės ritės išjungimų skaičiaus vidurkį norėdami suprasti, kas yra normalu Jums ar Jūsų vaikui. Taip pat galite pasižymėti ritės išjungimų skaičių tokią dieną, kai esate užtikrinti, kad nebuvo netyčinių ritės išjungimų arba jų buvo labai nedaug. Šį pradinį skaičių galite naudoti norėdami nustatyti, ar ritės išjungimų skaičius, kurį matote, yra didesnis nei įprasta.

„Nucleus Smart“ programoje pateikti patarimai gali pasiūlyti, kaip sumažinti patiriamų ritės išjungimų skaičių.


Galėjo nutrūkti ryšys tarp jūsų „Nucleus 7“ garso procesoriaus ir suderinamo „Apple“ įrenginio, todėl per šį laiko tarpsnį nebuvo surinkta pakankamai duomenų.

Siekdami išvengti šios problemos pasikartojimo ateityje įsitikinkite, kad tiek suderinamas „iPhone“ ar „iPod touch“ įrenginys, tiek garso procesorius yra įjungti, taip pat įjungtas „Bluetooth®“ ryšys ir suderinamas „Apple“ įrenginys yra netoli (bent kartą ryte ir kartą vakare).

Atminkite, kad duomenys renkami tik paleidus „Nucleus Smart“ programą, tačiau ji nebūtinai turi būti aktyvi priekiniame plane.


Ne. Jums tereikia įsitikinti, kad suderinamas „Apple“ įrenginys ir „Nucleus 7“ garso procesorius būtų įjungti, reguliariai būtų arti vienas kito (bent kartą ryte ir kartą vakare), taip pat, kad būtų įjungtas „Bluetooth“ ryšys ir suderinamame „Apple“ įrenginyje veiktų „Nucleus Smart“ programa.


Ne. Mums svarbus Jūsų privatumas. „Nucleus 7“ garso procesorius stebi aplinką ir aptinka kalbėjimą, tačiau neįrašinėja garso.


„ForwardFocus“ – tai naudotojo suaktyvinama valdymo funkcija, kuri leidžia geriau girdėti sudėtingoje klausymosi aplinkoje. Ją įjungti arba išjungti galima „Nucleus Smart“ programos skirtuke „Programa“.

Jei „ForwardFocus“ įjungsite, ši funkcija slopins visus garsus, sklindančius iš už nugaros, kad geriau girdėtumėte priešais jus kalbantį žmogų. Tiesiog įjunkite ją tose vietose, kuriose norite visą dėmesį skirti priešais jus kalbančiam žmogui, o išjunkite, kai jos nereikia, pvz., tylioje vietoje.


„ForwardFocus“ turi įjungti jūsų klausos specialistas. Jei norite sužinoti daugiau, kreipkitės į „Cochlear“ arba savo klausos sveikatos specialistą.


Duomenų sinchronizavimas – tai „Nucleus Smart“ programos funkcija, kuri leidžia garso procesoriaus duomenis sinchronizuoti su „Cochlear Cloud“ saugykla.


Jei įjungsite duomenų sinchronizavimą, bus kuriama atsarginė jūsų klausos stebėjimo priemonės duomenų kopija, be to, vienoje vietoje bus surenkami duomenys iš visų įrenginių, per kuriuos duomenys buvo užfiksuoti. Vadinasi, jei pamesite telefoną, savo duomenų neprarasite, tiesiog galėsite prisijungti kitu įrenginiu.