Skip to main content

برنامه Nucleus® Smart: ردیابی شنوایی


پردازشگر صوتی Nucleus 7 و Kanso 2 به طور مداوم محیط شنیداری را بررسی و کنترل می‌کنند و هر زمان صحبتی در حال انجام باشد، تشخیص می‌دهند. نمودارهای روی صفحهٔ 'زمان صحبت'، زمان سپری شده در محیط صحبت و گفتگو را نشان می‌دهند. اگر از یک وسیله جانبی انتقال و پخش صدا (مثلاً یک iPhone سازگار) استفاده می‌کنید، آن زمان نیز محاسبه شده و به کل 'زمان صحبت' اضافه می‌شود.

زمان سپری شده در محیط شنیداری نشان دهنده پیشرفت شما در سفر شنوایی‌تان است. هدف 'زمان صحبت' برای هر شخص متفاوت است و به سن، خانواده، شرایط کاری و مرحله‌ای از سفر شنوایی که در آن قرار دارد، بستگی دارد. بهترین روش برای شروع به کار این است که حدود یک هفته، 'زمان صحبت' خود را ردیابی کنید، سپس هدفتان را کمی بالاتر از آن تنظیم کرده و پیشرفت خود را بررسی کنید.

نکاتی که در برنامه Nucleus Smart گنجانده شده است می‌تواند به شما در افزایش 'زمان صحبت' کمک کند.


وقتی اتصال یک کویل پردازشگر صوتی Nucleus 7 یا پردازشگر صوتی Kanso 2 با ایمپلنت شما قطع شد، به آن 'قطعی کویل' می‌گویند. 'قطعی کویل' تعداد دفعات در روز است که پردازشگر صوتی جدا شود، چه به صورت عمدی (مثلاً هنگام تعویض لباس یا دوش گرفتن) و چه وقتی کویل یا پردازشگر صوتی به صورت غیرعمدی جدا شوند (مثلاً افتادن اتفاقی کویل). اگر در سیم کویل پردازشگر صوتی Nucleus 7 مشکلی وجود داشته باشد نیز ممکن است به‌عنوان 'قطعی کویل' ثبت شود.

تعداد 'قطعی کویل' برای هر شخص متفاوت است و به سبک زندگی وی بستگی دارد. بهتر است یک مبنای شخصی برای خود مشخص کنید. می‌توانید از تعداد میانگین 'قطعی کویل' در هر هفته استفاده کنید و ببینید چه تعداد برای شما یا فرزندتان عادی است. یا، از تعداد دفعات 'قطعی کویل' در هر روز یادداشت بردارید، این تعداد شامل زمان‌هایی باشد که اطمینان دارید هیچ یک از 'قطعی‌های کویل' غیرعمدی نبوده‌اند یا تعداد حداقل غیرعمدی بوده است. می‌توانید از این مبنا برای تعیین این که تعداد 'قطعی کویل' شما بالاتر از حد معمول است یا خیر استفاده کنید.

نکات گنجانده شده در برنامه Nucleus Smart توصیه‌هایی برای شما دارند که با کمک آنها تجربه تعداد 'قطعی کویل' را کاهش دهید.


اتصال بین پردازشگر صوتی Nucleus 7 یا Kanso 2 و دستگاه Apple سازگار شما ممکن است قطع شود و در این مدت، داده‌ها به میزان ناکافی جمع‌آوری شوند.

برای جلوگیری از بروز این اتفاق در آینده، مطمئن شوید iPhone یا iPod touch و پردازشگر صوتی شما روشن باشند، Bluetooth®‎ فعال بوده و دستگاه Apple سازگار شما نزدیک باشد (حداقل یک بار در صبح و یک بار در شب این کار را انجام دهید).

لطفاً توجه داشته باشید برای جمع‌آوری داده‌ها، باید برنامه Nucleus Smart در حال اجرا باشد ولی نیازی نیست در پیش‌زمینه فعال باشد.


خیر. فقط کافی است مطمئن شوید دستگاه Apple سازگار و پردازشگرهای صوتی Nucleus 7 یا Kanso 2 هر دو روشن بوده و به هم نزدیک باشند، به طور منظم (حداقل یک بار در صبح و یک بار در شب) این کار را انجام دهید، بلوتوث فعال بوده و برنامه Nucleus Smart در دستگاه Apple سازگار در حال اجرا باشد.


خیر. حریم خصوصی شما برای ما مهم است. پردازشگرهای صوتی Nucleus 7 یا Kanso 2 محیط را بررسی کرده و صحبت را شناسایی می‌کنند ولی صدا را ضبط نمی‌کنند.


ForwardFocus یک ویژگی کنترلی است که توسط کاربر فعال می‌شود و به شما امکان می‌دهد در محیط‌های شنیداری شلوغ، بهتر بشنوید. می‌توانید آن را در زبانه 'برنامه' در برنامه Nucleus Smart، روشن یا خاموش کنید.

وقتی این گزینه روشن است، ForwardFocus سر و صدای پس‌زمینه را کاهش می‌دهد تا بتوانید صدای شخصی که با شما صحبت می‌کند را بشنوید. در جاهایی که می‌خواهید روی صدای شخصی که جلوی شما صحبت می‌کند تمرکز کنید، آن را روشن و در جاهایی که لازم نیست، مثلا در محیط آرام، آن را خاموش کنید.

ForwardFocus باید توسط متخصص شنوایی‌سنجی شما فعال شود. برای اطلاعات بیشتر با Cochlear یا متخصص شنوایی‌سنجی خود تماس بگیرید.


همگام‌سازی داده‌ها یک ویژگی در برنامه Nucleus Smart است که به داده‌های پردازشگر صوتی شما امکان می‌دهد با Cochlear Cloud همگام شوند.

اگر همگام‌سازی داده‌ها فعال باشد، داده‌های ردیابی شنوایی پشتیبان‌گیری شده و از همه دستگاه‌هایی که داده‌ها از طریق آنها دریافت شده است، جمع‌آوری می‌شوند. این یعنی اگر تلفن خود را گم کنید، داده‌هایتان از بین نمی‌رود و می‌توانید با ورود از دستگاه دیگر به آنها دسترسی داشته باشید.


وقتی پردازشگر صوتی خود را با برنامه Nucleus Smart جفت می‌کنید، از شما سوال می‌شود که همگام‌سازی داده‌ها فعال شود یا خیر. فعال کردن ویژگی همگام‌سازی داده‌ها به این معنا است که داده‌های ردیابی شنوایی شما با Cochlear Cloud همگام‌سازی می‌شود. اگر همگام‌سازی داده‌ها فعال نباشد، داده‌های ردیابی شنوایی در دستگاهتان ذخیره شده و همگام‌سازی نمی‌شوند.