Skip to main content

Osia® Smart App: Uygulamayı kullanma

Ses düzeyini ayarlama

Ses işlemcisinin ses düzeyini ayarlamak için ses düzeyi kaydırma çubuğunu kullanın veya sessize almak için hoparlör simgesine dokunun. Bilateral yapılandırma durumunda genişletmek ve her bir ses düzeyi kaydırma çubuğuna erişim sağlamak için yatay kaydırma çubuğu simgesine dokunun.

Kablosuz aksesuarlardan kesintisiz iletimi sağlanan sesin ses düzeyini ayarlamak için kırmızı ses düzeyi kaydırma çubuğunu kullanın veya sessize almak için ilgili simgeye dokunun. Bilateral yapılandırma durumunda genişletmek ve her bir ses düzeyi kaydırma çubuğuna erişim sağlamak için yatay kaydırma çubuğu simgesine dokunun.

Programı değiştirme veya kablosuz aksesuarlardan kesintisiz ses iletimini etkinleştirme

Programı değiştirmek veya kablosuz aksesuarlardan kesintisiz ses iletimini etkinleştirmek için program simgesine dokunun.

Tüm mevcut ses işlemcisi programlarına ve eşleştirilmiş kablosuz aksesuarlara erişim sağlamak için program simgesine dokunun, ardından geçmek istediğiniz programa/aksesuara dokunun. Kendi Sık Kullanılan öğelerinizi oluşturduysanız bunları alta doğru kaydırabileceğiniz bir liste halinde göreceksiniz.

Sık Kullanılan Oluşturma

  • Bas, orta ve tiz ayarı için Ana ekrandaki sekme menüsünde eşitleyici simgesine dokunun.
  • Sesi bulunduğunuz ortama göre optimum düzeye getirmek için kaydırma çubuklarını yukarı veya aşağı doğru kaydırın. Varsayılan (düz) ayarlara dönmek için simgeye dokunun.
  • Uygulamada farklı ses ortamlarında yarar sağlayabilecek bazı ön ayarlar bulunur. Bunlarda kaydırma çubuklarını kullanarak istediğiniz zaman manuel ince ayar yapabilirsiniz. Bu ayarları daha sonra kolay erişim sağlamak üzere Uygulamada Sık Kullanılan öğe olarak kaydetmek için "İleri" düğmesine dokunun.
  • Yeni Sık Kullanılan öğeniz için bir simge seçin ve "İleri" düğmesine dokunun. Ardından Sık Kullanılan öğeniz için belirli bir konuma bağlantı sağlayıp sağlamayacağınızı belirleyerek Bitti öğesine dokunun.

Durum, Uyarılar ve Bildirimler

Ses işlemcisinin güncel durumunu görmek için bilgi simgesine dokunun. Durum ekranında mevcut program, ses düzeyi vb. gösterilir. Bunlar, Osia kullanıcısının annesi/babası/bakıcısıysanız çok yararlı olabilir.

Bildirimler de Uygulamada açılır pencereler olarak görüntülenecektir. Okuduktan sonra kapatmak için X simgesine dokunun.

Ayarlar ekranı

Ana ekrandan ayarlar menüsü simgesine dokunarak erişebileceğiniz Uygulama Ayarları ekranında kullanabileceğiniz bir dizi seçenek ve özellik yer alır.

Yakınlarınızda kaybettiğiniz bir ses işlemcisini sinyal gücünü kullanarak bulmak için (siz ses işlemcisine yaklaştıkça çubuklar daha uzun olacaktır) ayarlar menüsünde "Cihazı bul" öğesine dokunun.

Daha uzaktaki bir ses işlemcisini bulmak için Cihazı Bul sayfasının en altındaki pim simgesine dokunun. Harita, telefonunuzun ses işlemcinizle bağlantı kurduğu bilinen en son konumu görüntüler.

Ses işlemcisi kullanımınızı takip etmek ve ses işlemcinizin modelini ve seri numarasını görmek için ayarlar menüsünde "İşitme Takip Cihazı" öğesine dokunun.

Apple Watch

Program seçmek, kablosuz aksesuardan kesintisiz ses iletimini etkinleştirmek veya bir Sık Kullanılan seçmek için ekranda sola veya sağa kaydırın. Ses düzeyini artırmak veya azaltmak için Digital Crown kadranını kullanın (veya ses düzeyini 0'a ayarlayarak sessize alın).