Skip to main content

Nucleus® Smart Uygulaması: Sık Sorulan Sorular


Cochlear™ Nucleus 7 ve Kanso 2 Ses İşlemcileri, Nucleus Smart Uygulaması ile uyumludur.


Nucleus Smart Uygulamasını Android cihazlarda kullanabilmeniz için cihazınızın Android 5.0 (Lollipop) veya üzeri bir sürüme sahip olması ve Bluetooth 4.0 ya da üzerini desteklemesi gerekir. Uyumlu cihazların listesi için www.cochlear.com/compatibility adresini ziyaret edin

Cihazınız bu listede yer almıyor ancak Android 5.0 ve Bluetooth 4.0 sürümünü kullanıyorsa Nucleus Smart Uygulaması yine de çalışabilir fakat sorun giderme senaryolarında aynı düzeyde destek sunamayız.


Nucleus Smart Uygulaması Android tabletlerde kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.


Nucleus Smart Uygulaması, Google Play Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir. Play Store simgesine tıklayın, "Nucleus Smart" ifadesini arayın ve ardından Nucleus Smart Uygulamasını indirme seçeneğini belirleyin. Nucleus Smart Uygulaması her ülkede mevcut olmadığından arama sonuçlarınızda çıkmama ihtimalini göz önünde bulundurun.


Hayır. Android cihazlar işitme cihazları için dahili destek sunmamaktadır. Bu nedenle Android cihazınızı kullanarak Nucleus 7 ve/veya Kanso 2 Ses İşlemcinizi kontrol edebilmek istiyorsanız cihazınızda Nucleus Smart Uygulamasının yüklü olması gerekir.


Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcinizi Nucleus Smart Uygulamasıyla kontrol edebilmeniz için Google Play Store'dan Nucleus Smart Uygulamasını indirmeniz ve Cochlear Hesabınızla oturum açmanız gerekir. Cochlear Hesabınız yoksa uygulamayı indirdikten sonra "Yeni hesap oluştur" öğesine dokunup ekrandaki talimatları izleyerek bir hesap oluşturabilirsiniz.


Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcinizi en fazla beş adet uyumlu Android cihazıyla eşleştirebilir ve Nucleus Smart Uygulamasını bu cihazların tümüne yükleyebilirsiniz.
Ancak ses işlemcilerinize aynı anda yalnızca bir Android cihazını bağlayabilirsiniz.


Evet. Uyumlu Android cihazınızı çocuğunuzun Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcisiyle eşleştirirseniz cihazını İşitme Takibi ile kontrol edebilir ve izleyebilirsiniz. Böylece kolayca pil durumunu görebilir, ses seviyesini ayarlayabilir ve programı değiştirebilirsiniz.


Nucleus Smart Uygulamasıyla Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcilerinizin ayarlarını değiştiremiyorsanız uyumlu Android cihazınız işlemcinizle düzgün bir şekilde eşleştirilememiş olabilir.

Eşleştirme işlemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için eşleştirme animasyonumuzu izleyin. Eşleştirme işlemini başarıyla tamamladığınızda cihazınızın önerilen kapsama alanında olduğundan ve etrafınızda aşırı parazitlenmeye yol açacak herhangi bir şey olmadığından emin olun. Sorun devam ederse Cochlear veya işitme sağlığı uzmanınız ile iletişime geçin.


Örneğin yedek bir çift ses işlemcisini kullanmak istediğinizde bir ses işlemcisinin eşleştirmesini kaldırmak için Uygulamanın menüsünü açın. "Ayarlar", "İşlemci Ayarları" ve "İşlemcilerinizin eşleştirmesini kaldırın" öğesine dokunun ve açılır iletişim kutusu göründüğünde "Evet"e dokunun. İşlemcileriniz için ses akışı etkinleştirilmişse ses akışını devre dışı bırakmak isteyip istemediğinizi soran bir komut istemi görünür. "Evet"e dokunun ve işlemcilerinizin unutulması için komut istemlerini izleyin, ardından Nucleus Smart Uygulamasına geri dönmek için geri düğmesine dokunun.


İşitme Yardımcısı için Ses Akışı (Audio Streaming for Hearing Aids, ASHA) protokolü Android işletim sistemi yoluyla iletilmektedir, Nucleus Smart Uygulaması yoluyla değil. Müzik ve telefon görüşmesi seslerini ses akışı yoluyla aktarmak için Android'in en son İşletim Sistemiyle uyumlu bir uyumlu Android telefonu kullanabilirsiniz.

Doğrudan ses akışı özelliğini sunan uyumlu Android cihazlarının listesi için www.cochlear.com/compatibility adresini ziyaret edin.

Uyumlu bir Android telefonunuz yoksa Cochlear Wireless Phone Clip'i (Telefon Klipsi) kullanarak müzik ve telefon görüşmesi seslerini ses akışı yoluyla kablosuz olarak Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemcinize aktarabilirsiniz.

Uyumlu bir Android cihazından ses akışını etkinleştirme hakkında bilgi için Android ses akışı animasyonumuzu izleyin.

 

Mobil cihazınızı başka biriyle paylaşıyorsanız ve bu kişi de cihazınızı ses akışı gerçekleştirmek üzere kullanmak istiyorsa bu kişinin kendi ses işlemcilerini eşleştirebilmesi için önce sizin "işlemcilerinizi unutmanız" gerekir. Başka bir kişi kendi işlemcisini telefonunuzla eşleştirmek istediğinde her defasında bu işlemi yapmanız gerekir.


Nucleus Smart Uygulaması ana ekranının sağ üst tarafında bir pil simgesi göreceksiniz. Bu simge, ses işlemcinizdeki pilin doluluk seviyesini gösterir. Ses işlemcisinin pil seviyesini daha ayrıntılı bir şekilde gösteren "Durum" ekranını görüntülemek için pil simgesine dokunun. Bu ekran aynı zamanda Nucleus 7 veya Kanso 2 Ses İşlemciniz tarafından algılanan ses seviyesini ve ses işlemcisi durum göstergesini gösterir. Onay işareti, ses işlemcinizin düzgün bir şekilde çalıştığını gösterir.


Eşleştirme işlemini tamamladıysanız bildirim bölümünü aşağıya doğru kaydırarak Nucleus Smart Uygulamasının işlemcilerinizin pil durumunu gösterip göstermediğini kontrol edebilirsiniz. Bu bildirimi göremiyorsanız uygulama çalışmıyordur. Uygulama çekmecesinde (veya ana ekranınızda) Nucleus Smart Uygulaması simgesini bulup simgeye dokunarak uygulamayı başlatabilirsiniz.


Dokunma ayarları telefon üreticisinden telefon üreticisine değişiklik göstermektedir; akıllı telefonunuzda Dokunma Sesleri etkinse "Dokunma Sesleri" ekranı görüntülenir. Dokunma Seslerini devre dışı bırakmak için ekrandaki istemleri izleyin, ardından Nucleus Smart Uygulamasına dönmek için geri düğmesine dokunun. "Kurulum Tamamlandı" ekranı görüntülendiğinde "Devam" öğesine dokunun.


Nucleus Smart Uygulaması, yalnızca uygulamayı kapanmaya zorladığınızda çalışmayı durdurur. "İşlemcimi Bul" ve "İşitme Takibi" gibi özelliklerin kullanılabilmesi için uygulamanın çalışır durumda olması gerekir; bu nedenle uygulamayı yalnızca sorun gidermek amacıyla kapatmalısınız. Uygulamayı kapatmak için Ayarlar'ı açın, Uygulamalar seçeneğini belirleyin, listeden Nucleus Smart uygulamasını bulun ve "Durmaya zorla" düğmesine basın.


Nucleus 7 Ses İşlemcinizi Temmuz 2018'den önce aldıysanız ses işlemcinizi bir Android cihazla kullanabilmeniz için ses işlemcinizin cihaz yazılımının güncellenmesi gerekir. Bu basit güncelleme işlemi klinik uzmanınız tarafından gerçekleştirilebilir. Daha fazla bilgi için Cochlear veya işitme sağlığı uzmanınız ile iletişime geçin.


Nucleus Smart Uygulamasıyla ilgili hala sorun yaşıyorsanız veya başka bir sorunuz varsa lütfen cochlear.com/intl/contact/global-offices adresini ziyaret ederek tavsiye ve yardım için yerel Cochlear ofisinizle iletişime geçin.