Skip to main content

„Nucleus® Smart“ programa: Klausos stebėjimo priemonė


„Nucleus 7“ ir „Kanso 2“ garso procesoriai nuolat stebi klausymosi aplinką ir fiksuoja kalbėjimą. Kalbos režimo laiko ekrane esančios diagramos seka kalbėjimo aplinkoje praleistą laiką. Jei naudojate transliavimo priedą, pavyzdžiui, „Cochlear™ Wireless TV Streamer“ (TV transliacijų įrenginį), šis laikas taip pat yra skaičiuojamas ir pridedamas prie bendrojo kalbos režimo laiko.

Klausymosi aplinkoje praleistas laikas susijęs su Jūsų klausos sutrikimo pažanga. Kiekvieno asmens klausos režimo laiko tikslas yra skirtingas ir priklauso nuo amžiaus, šeimos bei darbo aplinkybių, taip pat nuo to, kiek ilgai naudojate klausos aparatą. Geras būdas pradėti yra maždaug savaitę sekti savo klausos režimo laiką, tada nustatyti kiek aukštesnį tikslą ir stebėti, ar galite jį pagerinti.

„Nucleus Smart“ programoje pateikiami patarimai gali padėti pailginti klausos režimo laiką.


Kai „Nucleus 7“ garso procesoriaus ritė ar „Kanso 2“ garso procesorius atsijungia nuo implanto, šis įvykis fiksuojamas kaip „ritės išjungimas“. Ritės išjungimai reiškia skaičių, rodantį, kiek kartų garso procesorius buvo atsijungęs per atitinkamą dieną, įskaitant atvejus, kai jis nuimamas sąmoningai (pavyzdžiui, persirengiant ar maudantis duše) ir kai ritė ar garso procesorius atsijungia netyčia (pavyzdžiui, netyčia numetus). Ritės išjungimas taip pat gali būti įrašytas, kai kyla problemų su „Nucleus 7“ garso procesoriaus ritės laidu.

Kiekvieno asmens ritės išjungimų skaičius yra skirtingas, nes priklauso nuo Jūsų gyvenimo būdo. Rekomenduojama nustatyti pradinį skaičių. Galite naudoti kiekvienos savaitės ritės išjungimų skaičiaus vidurkį norėdami suprasti, kas yra normalu Jums ar Jūsų vaikui. Taip pat galite pasižymėti ritės išjungimų skaičių tokią dieną, kai esate užtikrinti, kad nebuvo netyčinių ritės išjungimų arba jų buvo labai nedaug. Šį pradinį skaičių galite naudoti norėdami nustatyti, ar ritės išjungimų skaičius, kurį matote, yra didesnis nei įprasta.

„Nucleus Smart“ programoje pateikti patarimai gali pasiūlyti, kaip sumažinti patiriamų ritės išjungimų skaičių.

Pastaba. Ritės išjungimų funkcija klausos stebėjimo priemonėje naudojantis „Nucleus Smart“ programa pacientams su „Nucleus 22“ implantais yra neprieinama.


Galėjo nutrūkti ryšys tarp jūsų „Nucleus 7“ ar „Kanso 2“ garso procesoriaus ir suderinamo „Apple“ ar „Android™“ įrenginio, todėl per šį laiko tarpsnį nebuvo surinkta pakankamai duomenų.

Siekdami išvengti šios problemos pasikartojimo ateityje, pasirūpinkite, kad būtų įjungtas suderinamas „Apple“ ar „Android“ įrenginys bei garso procesorius, taip pat kad būtų įjungtas „Bluetooth®“ ryšys ir netoli būtų suderinamas „Android“ įrenginys (bent kartą ryte ir kartą vakare).

Atminkite, kad duomenys renkami tik paleidus „Nucleus Smart“ programą, tačiau ji nebūtinai turi būti aktyvi priekiniame plane.


Ne. Jums tereikia pasirūpinti, kad būtų įjungtas suderinamas „Apple“ ar „Android“ įrenginys bei „Nucleus 7“ ar „Kanso 2“ garso procesorius, kad jie reguliariai būtų arti vienas kito (bent kartą ryte ir kartą vakare), taip pat kad būtų įjungtas „Bluetooth“ ryšys ir suderinamame „Apple“ ar „Android“ įrenginyje veiktų „Nucleus Smart“ programa.


Ne. Mums svarbus Jūsų privatumas. „Nucleus 7“ ir „Kanso 2“ garso procesoriai stebi aplinką ir fiksuoja kalbėjimą, tačiau neįrašinėja garso.


Susiejant garso procesorių su „Nucleus Smart“ programa jūsų bus klausiama, ar norite įjungti duomenų sinchronizavimą. Įjungus duomenų sinchronizavimo funkciją jūsų klausos stebėjimo priemonė bus sinchronizuojama su „Cochlear Cloud“. Jei duomenų sinchronizavimo neįjungsite, klausos stebėjimo priemonės duomenys bus saugomi tik jūsų įrenginyje ir nebus sinchronizuojami.


Duomenų sinchronizavimas – tai „Nucleus Smart“ programos funkcija, kuri suteikia galimybę jūsų garso procesoriaus duomenis sinchronizuoti su „Cochlear Cloud“.

Jei duomenų sinchronizavimas įjungtas, bus kuriama jūsų klausos stebėjimo priemonės duomenų atsarginė kopija bei kaupiami duomenų iš visų juos fiksuojančių įrenginių. Vadinasi, jei pamesite telefoną, jūsų duomenys nebus prarasti, jais galėsite naudotis prisijungę kitame įrenginyje.


„ForwardFocus“ – naudotojo aktyvuojama valdymo funkcija, leidžianti geriau girdėti sudėtingoje klausymosi aplinkoje. Ją galima įjungti arba išjungti „Nucleus Smart“ programos skirtuke „Programa“.

Kai ši funkcija įjungta, „ForwardFocus“ slopina triukšmą, sklindantį iš už jūsų, kad geriau girdėtumėte priešais jus kalbantį žmogų. Tiesiog įjunkite ją aplinkoje, kurioje norite sutelkti dėmesį į priešais jus kalbantį žmogų, o išjunkite, kai ši funkcija nereikalinga, pvz., tylioje aplinkoje.

„ForwardFocus“ turi įjungti jūsų klausos sveikatos specialistas. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į „Cochlear“ arba savo klauso sveikatos specialistą.