Skip to main content

برنامه Nucleus® Smart: پرسش‌های متداول


پردازشگرهای صوتی Cochlear™ Nucleus 7 و Kanso 2 با برنامه Nucleus Smart سازگار هستند.


برنامه Nucleus Smart با دستگاه‌های iPhone 5s (یا جدیدتر) و iPod touch نسل ششم (یا جدیدتر) با سیستم عامل iOS 11.0 یا بالاتر سازگار است. برای استفاده با سایر دستگاه‌های Apple طراحی نشده است. برای اطلاعات سازگاری از www.cochlear.com/compatibility بازدید کنید.


برنامه Nucleus Smart را می‌توانید به صورت رایگان از Apple App Store دانلود کنید. روی نماد App Store ضربه بزنید، 'Nucleus Smart' را جستجو کنید و سپس برنامه Nucleus Smart را انتخاب کنید تا دانلود شود. لطفاً توجه داشته باشید که برنامه Nucleus Smart ممکن است در همه کشورها موجود نباشد و در جستجوی شما ظاهر نشود.


پس از دانلود و نصب برنامه Nucleus Smart، روی 'حالت نمایشی' ضربه بزنید و با ویژگی‌ها و عملکردهای مختلف آشنا شوید. این کار به شما امکان می‌دهد در برنامه Nucleus Smart به اکتشاف بپردازید و حتی پیش از داشتن پردازشگر صوتی Nucleus 7 یا Kanso 2 با نحوه کار آن آشنا شوید.

برای کنترل پردازشگر صوتی با برنامه Nucleus Smart، باید با اطلاعات حساب Cochlear خود وارد شوید. اگر حساب Cochlear ندارید، پس از دانلود برنامه، روی 'ایجاد حساب جدید' ضربه زده و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید و یک حساب ایجاد کنید.


می‌توانید پردازشگر صوتی Nucleus 7 یا Kanso 2 خود را با حداکثر پنج دستگاه Apple سازگار جفت کنید و برنامه Nucleus Smart را در همه آنها نصب کنید. با این حال، هر بار فقط یک دستگاه Apple سازگار را می‌توانید به پردازشگر(های) صوتی خود متصل کنید. 


در حالت نمایشی، می‌توانید بدون آنکه به پردازشگر صوتی Nucleus 7 متصل باشید، از برنامه Nucleus Smart یا Kanso 2 برای اهداف نمایشی یا فقط امتحان کردن برنامه استفاده کنید. می‌توانید حالت نمایشی را در 'تنظیمات' در برنامه Nucleus Smart فعال/غیرفعال کنید.


بله. اگر دستگاه Apple سازگار را با پردازشگر صوتی Nucleus 7 یا Kanso 2 فرزند خود جفت کنید، می‌توانید پردازشگر را کنترل کنید و بر آن نظارت داشته باشید، بدین ترتیب می‌توانید بدون نیاز به لمس کردن پردازشگر صوتی، وضعیت باتری را مشاهده کنید، بلندی صدا را تنظیم کرده و برنامه را تغییر دهید.

همچنین می‌توانید پخش صدا در پردازشگر فرزند خود را غیرفعال کنید تا تماس تلفنی یا موسیقی به پردازشگر او انتقال داده نشده و پخش نشود. می‌توانید این کار را با تغییر 'Audio Routing' (مسیریابی صدا) در وسیله شنوایی انجام دهید، این تنظیم در منوی 'Accessibility' (قابلیت دسترسی) در 'Settings' (تنظیمات) دستگاه Apple شما قرار دارد. برای توقف انتقال و پخش صدای تماس‌ها یا رسانه، در تنظیمات 'Audio Routing' (مسیریابی صدا)، 'Never Hearing Devices' (وسایل شنوایی قطع شوند) را برای 'Call Audio' (صدای تماس) یا 'Media Audio' (صدای رسانه) انتخاب کنید. بدین ترتیب انتقال و پخش صدا به پردازشگر صوتی کودک متوقف می‌شود ولی همچنان امکان کنترل از طریق برنامه Nucleus Smart وجود دارد.


اگر نمی‌توانید با استفاده از برنامه Nucleus Smart، پردازشگر(های) صوتی خود را تنظیم کنید، ممکن است دستگاه Apple سازگار شما به طور صحیح با پردازشگرتان جفت نشده باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره روند جفت کردن، انیمیشن جفت کردن ما را تماشا کنید. اگر جفت کردن را با موفقیت انجام داده‌اید، مطمئن شوید دستگاه در محدوده توصیه شده باشد و چیزی باعث ایجاد تداخل نمی‌شود. اگر مشکل ادامه داشت، با Cochlear تماس بگیرید.

 

در گوشه سمت راست بالای صفحه برنامه Nucleus Smart، یک نماد باتری می‌بینید. این نماد میزان پر بودن شارژ باتری پردازشگر صوتی شما را نشان می‌دهد. روی نماد باتری ضربه بزنید تا صفحه وضعیت باز شود و جزئیات دقیق‌تری از سطح باتری پردازشگر صوتی را نشان دهد. این صفحه میزان صدای ارسالی به پردازشگر صوتی Nucleus 7 یا Kanso 2 و نشانگر وضعیت پردازشگر صوتی را نشان می‌دهد. علامت تیک نشان می‌دهد پردازشگر صوتی شما درست کار می‌کند.


روی دکمه صفحه اصلی در دستگاه Apple سازگار خود دو بار کلیک کنید و همه برنامه‌های در حال اجرا را ببینید. انگشت را به چپ یا راست بکشید و در بین برنامه‌ها حرکت کنید، اگر برنامه Nucleus Smart در حال اجرا باشد، آن را در بین پیش‌نمایش‌های برنامه خواهید یافت. روی پیش‌نمایش صفحه برنامه Nucleus Smart ضربه بزنید تا به برنامه رفته و به استفاده از آن ادامه دهید. برای دریافت هشدار، تعیین محل پردازشگر صوتی گمشده و استفاده از ویژگی‌های ردیابی شنوایی، همیشه باید برنامه در دستگاه Apple در حال اجرا باشد. اگر لازم است که برنامه را برای عیب‌یابی ببندید، به خاطر داشته باشید برنامه را دوباره باز کنید.


اجرای برنامه Nucleus Smart فقط با بستن اجباری، متوقف می‌شود. فقط برنامه را برای انجام عیب‌یابی ببندید چون برای استفاده از ویژگی‌هایی همچون یافتن پردازشگر من و ردیابی شنوایی، باید برنامه در حال اجرا باشد. برای بستن برنامه، روی دکمه صفحه اصلی در دستگاه Apple سازگار خود دو بار کلیک کنید و همه برنامه‌های در حال اجرا را ببینید. انگشت را به چپ یا راست بکشید و در بین برنامه‌ها حرکت کنید، تا وقتی پیش‌نمایش برنامه Nucleus Smart را بیابید. وقتی صفحه پیش‌نمایش برنامه Nucleus Smart را یافتید، انگشت را به بالا بکشید تا برنامه بسته شود.


اگر همچنان با مشکل روبرو هستید یا سوالی در خصوص برنامه Nucleus Smart خود دارید، لطفاً برای کمک و راهنمایی، با دفتر محلی Cochlear خود در cochlear.com/intl/contact/global-offices تماس بگیرید.


برنامه Nucleus Smart در Apple Watch به برنامه Nucleus Smart در حال اجرا در iPhone سازگار متصل می‌شود، برنامه مستقیماً به پردازشگر صوتی Nucleus 7 یا Kanso 2 متصل نمی‌شود. برای آنکه برنامه Nucleus Smart در Apple Watch کار کند باید برنامه Nucleus Smart در iPhone باز و در حال اجرا باشد.

Apple Watch برای جفت شدن با iPhone از Bluetooth®‎ استفاده می‌کند و از طریق این اتصال بلوتوث است که برنامه Nucleus Smart در Apple Watch می‌تواند با برنامه Nucleus Smart تلفن ارتباط برقرار کند.

وقتی تنظیمات پردازشگر Nucleus 7 یا Kanso 2 را در برنامه Nucleus Smart در Apple Watch تغییر می‌دهید، این تنظیمات فوراً در برنامه Nucleus Smart در iPhone تغییر می‌کنند.


حداقل سیستم عامل watchOS سازگار (سیستم عامل Apple Watch) نسخه 6 است.

اطلاعات سازگاری را می‌توانید در www.cochlear.com/compatibility بیابید

در حال حاضر فقط در آمریکا و چند کشور دیگر، سازگاری برنامه Nucleus Smart در Apple Watch با برنامه Nucleus Smart تلفن وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص قابلیت دسترسی، با Cochlear تماس بگیرید.


اگر اتصال iPhone با پردازشگر صوتی Nucleus 7 یا Kanso 2 قطع شود، برنامه Nucleus Smart در Apple Watch نمی‌تواند آن را کنترل کند.

بنابراین برای برقراری اتصال با پردازشگر صوتی، پیام زیر ظاهر می‌شود "برای ادامه، برنامه Nucleus Smart را در iPhone باز کنید".


برای کنترل پردازشگر صوتی Nucleus 7 یا Kanso 2 از طریق برنامه Nucleus Smart در Apple Watch، باید وارد برنامه Nucleus Smart در تلفن شوید.


برنامه Nucleus Smart در Apple Watch در ایالات متحده آمریکا و آمریکای لاتین در سپتامبر 2019 راه‌اندازی شده است.

کاربران برنامه Nucleus Smart در کشورهای خارج از این کشورها قادر به استفاده از برنامه Nucleus Smart در Apple Watch نیستند. قابلیت دسترسی در بازارهای دیگر به خط زمان محلی محصول بستگی دارد.